ul. Gdańska 16
obok Hotelu Pod Orłem
85-004 Bydgoszcz

Ul. Kruszwicka 1
Centrum Handlowe
Rondo (Rondo Grunwaldzkie) Bydgoszcz

Wymiana funtów Brytyjskich (GBP) Bydgoszcz

Funt brytyjski, zwany również szterlingiem, jest oficjalną walutą Wielkiej Brytanii oraz jej terytoriów zależnych: Brytyjskiego Terytorium Antarktycznego, Falklandów, Gibraltaru, Guernsey, Wyspy Man, Jersey, Wyspy Świętej Heleny oraz Georgii Południowej. Emitowany jest przez Bank of England i ma ogromne znaczenie dla Polaków, którzy mieszkają na wyspach.

Zarabiasz za granicą i chcesz wymienić GBP na PLN? A może wyjeżdżasz na wymarzony urlop i interesuje Cię cena funta? W kantorze Wings dokonasz korzystnej sprzedaży lub zakupu waluty w Bydgoszczy.

Londyn uważany jest za globalne centrum finansowe, a funt brytyjski jedną z najważniejszych walut. Oparty jest jednak na ogólnoświatowym systemie, wrażliwym na wszelkiego rodzaju tąpnięcia rynkowe. Kurs GBP zależy więc od szeregu złożonych czynników, takich jak: prowadzona polityka rządu, wysokość stóp procentowych, poziom inflacji czy stopień ryzyka oszacowany przez analityków. Informacja o cenie funta jest szczególnie ważna dla Polaków mieszkających lub pracujących w Wielkiej Brytanii. Ze swojej strony oferujemy sprzedaż oraz skup GBP w Bydgoszczy na korzystnych warunkach.

Wymiana funta na PLN – Kantor Wings w Bydgoszczy

Cena funta utrzymuje się na wysokim poziomie i stanowi jedną z najsilniejszych walut na świecie. Do lat trzydziestych XX. wieku była podstawowym środkiem płatniczym w wymianie międzynarodowej. Czy wiesz, że funt brytyjski to najstarsza funkcjonująca dziś jednostka monetarna? Zgodnie ze standardem ISO 4217 jest opatrzona kodem GBP, pochodzącym od wyrażenia Great Britain Pound. Jak już wspomniano, obowiązuje w Wielkiej Brytanii i na terytoriach zależnych Zjednoczonego Królestwa. Jeżeli więc planujesz wyjazd w jedno z tych miejsc, sprawdź aktualny kurs GBP i dokonaj wymiany waluty w Bydgoszczy po korzystnej cenie.

W Kantorze Wings sprawdzisz aktualny średni kurs GBP oraz cenę kupna i sprzedaży funta brytyjskiego w Bydgoszczy. Masz dostęp do stale aktualizowanych danych oraz możliwość negocjacji oferty. Zapraszamy!